DONNA GEISDORF

NATALIE JEREMIJENKO

GENSPACE

TERREFORM

ANNE RADEMACHER
ARTPALESTINE INTERNATIONAL

MARY EVANGELISTA

STEPHEN ROSS
TOWNHOUSE GALLERY
MAKAN ART SPACE

SAMAH HIJAWI

SHURUQ HARB
THOMAS DE MONCHAUX
WILLIAM WELLS

HASSAN THE MECHANIC
LARA BALADI

BETH STRYKER

RIWAQ

QALANDIYA INTERNATIONAL

ABU NADER BROTHERS

GEORGE AWDE
JARED MCCORMACK

DANIEL BERNDT
FIONA MCTAVISH

SIDY BENAMAR

LARA KHALDI

KATYA GARCIA-ANTON

CONNOR HURLEY

JOHN SWIATEK

LAIA GARCIA

MAHDI SABBAGH

REEMA FADDA

ELISA PEEBLES



 

WILL WORK FOR GOOD

KEVIN O'NEILL

KARISA SENAVITIS

KÁRI EMIL HELGASON

NEW INC

JULIA KAGANSKIY

KERRY DORAN

KAREN WONG

RHIZOME
NATALIE BELL

4REAL

WHITEBOX ART CENTER

LIZZIE HOMERSHAM

ADVANCED MEDIA STUDIO, NYU

MARISSA PEREL
KATHERINE TOUKHY

BORIS KHMELNITSKIY

OPENING CEREMONY

FAWZ KABRA

KARIM MOSTAFA

MOSTAFA HEDDAYA

TREVOR PAGLEN

RED BULL STUDIOS

BABYCASTLES

JUAN QUICENO

GREG LUNA

DLD SF

ARTASIAPACIFIC

METAL MAGAZINE

ROMINA HERRERA MALATESTA

DEPT. OF ART HISTORY, NYU

ELISA BOLOTIN

JEREMY GRUBMAN

MTL COLLECTIVE

CAMILLA WASSERMAN

PEOPLE OF FERGUSON, MO

RENÉE GREEN

JAVIER ANGUERA
MIT ACT

GEDIMINAS URBONAS
NOMEDA URBONAS

AZRA AKSAMIJA
CAVS

NICK MONTFORT

FOX HARRELL

MIT GYMNASTICS

MIT CSAIL

SLSAEU: CONTROL 2016

DEHLIA HANNAH

MARI SPIRITO

CAROLINE JONES

RAAFAT MAJZOUB

RAINAR AASRAND

JOSE RIVERA

NOLAN DENNIS

CHIA LING CHEN

LAURA GENES

JESSICA RINLAND

JESSIKA KHAZRIK

RON MARTIN

BIK VAN DER POL

JOHN STEINER

MADELEINE GALLAGHER

EMILY WATLINGTON

KIM ICREVERZI

LAURA KNOTT

CHRISTOPHER JAMES

NASSER RABAT

DEPT. OF AERONAUTICS, MIT

PEDRO ZYLBERSZTAJN

DAFP

MATTHEW CONNORS

HELGA TAWIL-SOURI

MATROSKA

K-HO

SANDOR CHACON MORALES

POSTMASTERS GALLERY

LUIÑO SEOANE

MIRRORLAND

DEMOSCENE BOSTON

OLIA LIALINA

BRUCE STERLING

<<NETTIME>>

BINTA AYOFEMI

SIGGRAPH

IGNACIO TORRES

NVIDIA DEEP LEARNING INSTITUTE

ASHKAN SEPAHVAND

LUCAS ODAHARA

BOTÍN FOUNDATION

CARSTEN HÖLLER

STEFANIE HESSLER
JAGUARS

STRELKA INSTITUTE

DAVID RUDNICK

TIMUR ZOLOTOEV

SASHA BURENKOV

SARA CULMANN

ANDREY SHENTAL

ELIZABETA KRIMAN

THE KARELIN FAMILY

MIKK MADISSON

JULIA SCHER

KHM COLOGNE

ZERO FOUNDATION

TIZIANA CAIANELLO

CHRISTOPH KILLIAN

ATELIER HEINZ MACK

SOPHIA SOTKE

EMILY JACIR

FONDAZIONE RATTI

QATTAN FOUNDATION

ANNIE RATTI

GREGORIO MAGNANI

ERIC ALLIEZ

SIMON BELLEAU

JOE BROWN

PAULA BUSKEVICA

VINCENT CERAUDO

OMAR A. CHOWDHURY

INGA DANYSZ

GUSTAVO GOMEZ BRECHTEL

NICOLAS GULOTTA

ZISHI HAN

PETRA HJARTADÓTTIR

MOURAD KOURI

VIBEKE MASCINI

ANNA MESCHIARI

REBECCA MOSCHIA

FATHIA MOHIDIN

LISA TROGEN DEVGUN

ANDREA ZUCCHINI

DINA MIMI

FIRAS SHEHADEH

NISREEN NAFFA

SAFAA KHATIB

LEILA ABDELRAZEQ

DIMA SROUJI

WALID AL WAWI

ALAA ABOU ASAD

OLA ZEITOUN

LAMIS SHALALDEH